Epic Games açık verdi! Çıkmamış oyunlar deşifre oldu

Epic Games’in veri tabanındaki büyük bir sızıntı, birçok duyurulmamış oyunun ortaya çıkmasına neden oldu. EpicDB adlı, Epic Games kütüphanesini izleyen gayri resmi bir site, Epic Games Store kataloğundan bilgileri deşifre ederek ‘yaklaşan oyunlar’ listesini paylaştı. Tabi ki, bu bilgiler yayınlandıktan kısa bir süre sonra da site kapatıldı. Ama bilgiler alındı bir kere. İşte deşifre olan oyunlar…

Epic Games veri tabanını sızdırdı! Yaklaşan oyunlar ortaya çıktı

Epic Games veri tabanından sızan bilgiler arasında Bethesda, Sega, Sony, Square Enix gibi büyük yayıncılardan oyunlar bulunuyor. Bazıları kolayca tanınabilirken (örneğin Turok), bazıları ise “Parkside” veya BioShock 4 gibi kod adlarıyla listelenmiş. Hatta “Momo” adının Final Fantasy 9 remake’ine, “Selma” adının Red Dead Redemption 1’in PC versiyonuna, “Utah” adının ise The Last of Us Part 2’nin PC versiyonuna işaret ettiği düşünülüyor.

Epic Games, üçüncü taraf araçların, yayınlanmamış oyunlar listesi oluşturmasını engelleyen bir güncelleme yayınladı. Bu adımla geç de olsa, sızıntıların önüne geçmeyi amaçlıyor. Wccftech’e yapılan açıklamada, “Bu gece bir güncelleme yayınladık, böylece üçüncü taraf araçlar Epic Games Store kataloğundaki yeni yayınlanmamış ürün başlıklarını ortaya çıkaramayacak,” denildi.

Sızan listede “CurlyWurly” gibi Sega oyunları ve “Brownie” gibi Bethesda’ya ait oyunlar da bulunuyor. İnternet dedektifleri bu gizemli kod adlarının ne anlama geldiğini çözmeye çalışıyor. Her ne kadar Epic Games sızan oyunlar listesini engellemek için adımlar atsa da, bu liste oyuncular arasında gündem yarattı.

Bu tür sızıntılar oyun dünyasında her zaman büyük spekülasyonları ateşliyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu sızıntılar oyun dünyasını nasıl etkiler? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir