Okullarda faaliyet gösteriyorlar! Skandal ortaya çıktı: ‘Hayvan tanrılara tapanlar’ örgütü

  • Haber7 – ÖZEL

Bir yandan çözülmesi beklenen başıboş köpek sorunu çığ gibi büyümeye devam ederken diğer taraftan sözde hayvan derneklerinin skandalları gün yüzüne çıkıyor. 

Okullarda öğrencilere eğitimler veren  ve İslam’a ‘dogma‘, Kurban Bayramı’na ‘eziyet‘ diyen Haytap’ın açılımının ne olduğu ortaya çıktı. 

“HAYVAN TANRILARA TAPANLAR = HAYTAP”

Daha önce Kurban Bayramı’nı hedef almasıyla gündeme gelen Haytap Başkanı Ahmet Kemal Şenpolat, son yaptığı paylaşımında itiraflarda bulundu.

Kurucusu olduğu derneğin ‘gerçek açılımı’nı deşifre eden Şenpolat, Instagram hesabından yayınladığı bir fotoğrafa “Hayvan tanrılara tapanlar = Haytap” notunu düştü. Ayrıca fotoğraftaki arkası dönük şahsın kendisi olduğu iddia edildi.

Şenpolat’ın daha önce de benzer paylaşımlar yaptığı görüldü.

İSLAM’A VE KURBAN BAYRAMI’NA DİL UZATTILAR

Her yıl olduğu Kurban Bayramı’na dil uzatmayı vazife edinen Haytap, kendi sitesinde “Kurban Bayramı Hakkında HAYTAP görüşü ve duruşu” isimli bir metinde Kurban Bayramı’nı ve İslam’ı hedef alıyor.

Bir yandan zekat ve fitre toplarak dini istismar etmeye çalışan Haytap, diğer taraftan yayınladığı metinde Müslümanların dini bayramı olan Kurban Bayramı’nı “eziyet törenleri” İslami eylemlere “dini dogmatik kurallar” ve “hurafeler” tanımlaması yaparak dil uzatıyor.

“TOPLUMU YAVAŞ YAVAŞ DÖNÜŞTÜRME” PLANI

Toplumu yavaş yavaş değiştireceklerini öne süren Haytap, “Dini dogmatik kurallara karşı gelmenin bu coğrafyada da mümkün olmadığını ve bedelinin çok ağır olduğunu biliyoruz; ancak kitlelerin bilinçlendirmesi için bu taleplerimizin  de aşama aşama olacağını düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Kimseyi kızdırmadan fikirlerini halka zerk edilmesi gerektiğini vurgulanan metinde, “Doğrudan kesime hayır demek ya da binlerce yılların dogmasına sert sloganlarla veya hakaretlerle karşı gelmek olsa olsa çok küçücük bir grup üzerinde mutluluk yaratacaktır.” denildi.

MÜSLÜMANLARA “CAN VERİN” ÇAĞRISI

Haytap Başkanı Şenpolat, Cumhuriyet gazetesine yaptığı açıklamada “Bu bayram da can almayın, can verin” diyerek Kurban Bayramı’nı hedef almıştı.

OKULLARDA FAALİYET GÖSTERİYORLAR

Kendilerinin “Hayvan tanrılara tapanlar” olarak tanıtan Haytap’ın okullarda faaliyet göstermesi dikkat çekiyor. 

Çok sayıda okulda eğitimler veren Haytap ekiplerinin, küçücük çocuklara köpekler için ant içtirdiği videolar da ortaya çıkmıştı.

Hayvanlara eziyet görüntüleriyle çocuklara eğitim verdiği görüntülerin olduğu videoyu sosyal medya hesabından servis eden oluşum, tepkilerin ardından paylaşımı silmek zorunda kalmıştı. Paylaşımda “Türkiye asla Arap kültürüne teslim olmayacak! Haytap bunlar olmasın diye desteklerinizle okullarda olmaya devam edecek!” ifadesi dikkat çekmişti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir